Futboll Kategoria Superiore Sport

I FALEN KRYEVEPRËS SË VILËS/ “Djemtë e Detit” mposhtin Bylisin në “Niko Dovana”

Teuta ka marrë një fitore shumë të vështirë ndaj Bylisit, me rezultatin 1-0. Ekipi i Martinit edhe pse ka vuajtur ka arritur të marrë një trepikësh të artë.

Teuta kaloi në avantazh me supergolin e Lorenco Vilës, në minutën e 11-të, teksa ai  goditur jashtë zone me një raketë dhe ka gjetur rrugën e rrjetës.

Bylisi shtoi presionin humbi jo pak raste në pjesën e parë, por pa gjetur golin e barazimit. Kështu skuadrat shkuan në dhonat e zhveshjes me Teutën në avantazh.

Pjesa e dytë startoi me ritëm, me Bylisin që kërkoi më shumë golin, por pa e gjetur atë deri në fund, duke rënë në murin e ngritur nga Frashëri, që ka bërë disa pritje tepër të vështira. Ndërkohë Bylisi ka pretenduar dhe për një penallti në minutëne 65-të të takimit.

Teuta kështu ka shkuar në kuotën e 31 pikëve dhe tashmë ndodhet në vendin e trertë, ndërsa Bylisi ndodhet një vend më poshtë me 30 pikë.

Related posts

INTERESIMI I BUJSHËM/ Arsenal kryeson garën për të marrë yllin e Romës

Isa.Autor

RUSI 2018/ Kroacia “likuidon” Nigerinë, pa shumë probleme… (VIDEO)

Sadik.Autor

VJEDHJET JANË KTHYER NË PROBLEM NË ANGLI/ Futbollisti i Premier League blen qen 17 mijë euro

Delo.autor

Leave a Comment