Futboll Seria A Sport

KRYHET LARGIMI I PARË/ Lojtari i Interit firmos në Premier League me klubin (FOTO)

Interi ka kryer largimin e parë këtë sezon. Bëhet fjalë për Valentino Lazaro, që u ble nga Hertha për 23 mln euro. Vetëm gjashtë muaj në Milano dhe mbrojtësi i krahut nuk ka bindur aspak Conten, që e donte me çdo kusht. Kështu, futbollisti i Austrisë, për të gjetur hapësira, ka kërkuar largimin dhe sot ka firmosur me Newcastlle në Premier League.

Huazim për 1.5 mln euro dhe të drejtë blerje për 23.5 mln euro për bardhezinjtë e Anglisë. Me Interin Lazaro nuk tregoi asgjë nga potenciali i tij në Bundesliga.

Related posts

Shokohet bota e futbollit/ Vritet futbollisti i njohur kolumbian

Sadik.Autor

(VIDEO) Tifozi i Werder Bremen hyn në fushë për selfie, reagimi i lojtarit habit

Q.Autor

“PËRPLASJA E TITANËVE”/ Deontay Wilder: Me apo pa Fury. Këtë datë do të ngjitem në ring, ja kandidati

Delo.autor

Leave a Comment