LIVE/ Mbyllet ndeshja Manchester United-Wolves. Rezultati 1-0

Manchester United e pret sot Wolverhamptonin në përpjekjen e tyre për ta eliminuar këtë skuadër dhe për të kaluar në javën e katërt të FA Cup.

Manchester United sonte në “Old Trafford” pre Wolves në përpjekjen e dytë të tyre për të kaluar në rrethin e katër të FA Cup.

Ndeshja e parë në mes të këtyre dy ekipeve ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0.

Ole Gunnar Solskjaer ka zgjedhur që për ndeshjen e sotme ta pushojë Marcus Rashford, derisa ka startuar në sulm Anthony Martial që do të ndihmohet sonte nga Mata dhe James.

LIVE/ Manchester United – Wolves 1-0

Mbyllet ndeshja

MINUTA 67/ Manchester United kalon në avantazh me golin e shënuar nga Juan Manuel Mata.

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 12/ VAR merr vendimin dhe anulon golin e Pedro Netos për pozicion të parregullt.

MINUTA 11/ Ndërhyrn VAR

MINUTA 10/ Wolves kalon në avantazh me golin e shënuar nga Pedro Neto, por vendasit protestojnë për pozicion të parregullt.