LIVE/ Mbyllet ndeshja Tottenham-Liverpool. Rezultati 0-1

Tottenhami do të presë Liverpoolin në një ndeshje që premton shumë emocione. Takimi do të nisë në orën 18:30, ndërsa trajneri Jose Mourinho dhe tekniku Jurgen Klopp kanë bërë të ditur formacionet titullare.

Mungesa e madhe për “Spursat” është kapiteni Harry Kane. Ky i fundit do të mungojë gjatë, pasi pritet të operohet. Rikthimi i rëndësishëm për formacionin e Mourinhos është Son. Sulmuesi rikthehet pas pezullimit të tij nga Premier League.

Klopp nuk ka ndyrshuar thuajse asgjë. Mbrojtja mbetet e njëjta, sulmi i paprekshëm me Mane, Salah, Firmino, ndërsa në mesfushë ka vend për Chamberlain. Ai luan si titullar për herë të parë që pas dëmtimit.

LIVE/ Tottenham – Liverpool 0-1

Mbyllet ndeshja

MINUTA 46/ Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 39/ Pas mbikqyrjes së pozicionit të dyshimtë, VAR e quan golin e Roberto Firminos të rregullt.

MINUTA 38/ Ndërhyn VAR

MINUTA 37/ Liverpool kalon në avantazh me golin e shënuar nga Roberto Firmino nga një pozicion i dyshimtë.