Futboll Kategoria Superiore Sport

LUFTËTARI-KUKËSI/ Çudira në Gjirokastër, nuk ka mbërritur ende… ambulanca

Do të luhet në Gjirokastër ndeshja mes Luftëtarit dhe Kukësit, e vlesfhme për javën e 18-të të kampionatit shqiptar.

Një përballje ku fitorja është detyrim për të dyja skuadrat, që do të hidhen në fushë për tre pikët. Kukësi kërkon që të mos rrezikojë në asnjë mënyrë kreun, ndërsa Luftëtari kërkon pikët për të të besuar më tepër te mbijetesa.

Nga kjo sfidë verilindorëve iu mungon Maliqi, dhe në vend të tij do të jetë Lulaj. Ndërkaq vendin e Rrocës në këtë sfidë e ka marrë Et’hemi. Ndërkaq Çoçlli ka zgjedhur lojtarët më të mirë që ka në dispozcion, duke qenë se merkatoja e gjrikoastritëve është bllokuar.

Në stadiumin e Luftëtarit nuk ka mbërritur ende ambulanca, edhe pse orari i fillimit të ndeshjes ka shkuar!

 

Related posts

HISTORIA E TRISHTË/ Më vuri PISTOLETËN në kokë, mund të kisha VDEKUR…

Isa.Autor

Kaladze, shembulli sesi një futbollist mund të jetë i suksesshëm edhe në politikë (FOTO)

Q.Autor

AXHENDA E JAVËS 22 NË SUPERIORE/ Sfidat do të luhen në dy ditë, ja datat dhe oraret e ndeshjeve

Delo.autor

Leave a Comment