Futboll Sport

MILANI DREJT NJË EPOKE TË RE/ Elliott bie dakord për shitjen e klubit

Milan duket se është drejt një epoke të re. Në orët e fundit të djeshme në media ka qarkulluar lajmi se drejtuesit aktual të klubit aktual të klubit kuqezi, Elliott Management, kanë arritur marrëveshjen me LVMH group për shitjen e klubit.

Ka disa muaj që flitet se grupi i drejtuar nga Bernard Arnault është në bisedime me drejtuesit e Milanit dhe më në fund palët kanë rënë dakord. Në raportimin e bërë nga ‘La Repubblica’, Arnault ka ofruar plot 975 milionë €.

Marrëveshja pritet të zyrtarizohet në ditët në vijim, ku do të mësohen dhe detajet.

Gjithashtu do të aprovohet dhe projekti i stadiumit të ri, që kuqezinjtë do të ndërtojnë.

Related posts

Zbardhet e vërteta/ Abramovich duhet të provojë pasurinë e ligjshme që të hyjë në Britaninë e Madhe

Sadik.Autor

AKUZAT PËR MANIPULIM TË ZGJEDHJEVE/ Gjykata e Tiranës pezullon nga detyra kreun e FSHF Armand Duka

Delo.autor

EVERTON MPOSHT TOTTENHAM/ Ancelotti i shkakton një humbje unike Mourinhos

Delo.autor

Leave a Comment