Futboll Seria A Sport

“NUK KAM PARË KURRË NJERI TË TILLË…”/ Mjeku i Romës i çuditur nga gjesti i CR7

Nicolo Zaniolo, talenti i Romës pësoi një dëmtim të rëndë mbrëmjen e kaluar në ligamente në sfidën ndaj Juventusit. Italiani është operuar ditën e sotme, teksa tashmë e ka humbur pjesën e mbetur të sezonit.

Në momentin që Zaniolo u dëmtua shumë lojtarë u shqetësuan për gjendjen e tij, mbi të gjithë Cristiano Ronaldo! Këtë gjë zbulon mjeku i Romës, i cili shprehet se është çuditur shumë.

 “Sjellja e Ronaldos kur ne erdhëm në fushë për të shkuar drejt Zaniolos ishte e çuditshme. Nuk e prisja nga një lojtar i atij kalibri që është ai. Ishte më i shqetësuar se disa nga lojtarët e Romës. Nuk kam parë njeri më të përulur në jetën time”, përfundoi mjeku i Romës.

/Telesport

Related posts

E BUJSHME NË ANGLI/ Mbrojtësi i Chelseat refuzon transferimin tek gjigandët e Serie A

Delo.autor

HUMBJA ME SPANJËN/ Dalic: Luajtën futboll fantastik, na mundi me autoritet

Isa.Autor

DASHURIA PËR FANELLËN/ Me krah të FASHUAR dhe i buzëqeshur, MESSI ndjek Barça-Inter

Isa.Autor

Leave a Comment