Futboll Kategoria Superiore Sport

TJETËR GODITJE NË FUTBOLLIN SHQIPTAR/ FIFA dënon 2 klube të Superiores

Nuk është vetëm Luftëtari. FIFA ka njoftuar sot për “bombën” e radhës.

Klubi i Flamurtarit është dënuar me tre sesione merkatoje për mos regjistrim lojtarësh.

Sipas “Panorama Sport”, vendimi është marrë që në 4 shtator të vitit 2019 për shkak të problemeve të trashëguara vit pas viti me borxhet e pashlyera ndaj futbollistëve.

Nga ky vendim, Flamurtari nuk merr dot lojtarë për këtë muaj, merkaton e verës 2020, si dhe janarin 2021.

Related posts

Marseille planifikon të nënshkruaj para-kontratë me Wilshere

Delo.autor

Zbulohet plani i Interit, ja destinacioni i ardhshëm i Rey Manaj

Sadik.Autor

19-VJEÇARI KËRKOHET NGA KLUBET E MËDHA/ Leonardo sfidon ekipet për talentin e Romës, ja oferta e frikshme

Delo.autor

Leave a Comment