Basketball Sport

VDEKJA E KOBE BRYANT/ Historia e errët, pse legjenda e basketbollit quhej “Mamba e Zezë” (FOTO)

Pseudonimi i legjendës së ndjerë të basketbollit, Kobe Bryant – i cili humbi jetën së bashku me të bijën 13-vjeçare dhe 7 të pranishmit të tjerë në helikopterin e tij privat – ishte Black Mamba (Mamba e Zezë).

Gjatë karrierës, legjenda e Los Angeles Lakers pati disa pseudonime, si Ocho, Kobe Wan Kenobi, Mr.81, KB-24, Kob-Me, Izzo, Neo etj., por Black Mamba ishte nofka që e identifikonte më së shumti.

Shën.red. Mamba e zezë është gjarpri i dytë më helmues në botë, pas kobrës.

Historia e errët: Pse Kobe Bryant quhej Mamba e Zezë

Mamba e Zezë, që më së shumti përdorej thjesht si Mamba, nuk ishte një pseudonim i thjeshtë. Mamba e Zezë ishte një alterego që Kobe e krijoi për t’u përballur me një periudhë të errët të jetës së tij, aty rreth viteve 2003-2004.

Related posts

PIKANTE/ Dje në LUFTË sot në FUTBOLL: Zyrtari i klubit të SUPERLIGËS shpreh urimin emocionues për… (FOTO)

Isa.Autor

“KUR E PYETA PËR…”/ Mourinho: Ai turpërohej kur kritikohej para shokëve

Delo.autor

PROBLEME ME RIKONSTRUKTIMIN E STADIUMIT/ Skuadra e La Liga-s nuk mund të bëjë punime pa lejen e… Papës!

Isa.Autor

Leave a Comment