Futboll Gossip Sport Të tjera Tennis

VIDEO SKANDALI/ Djokovic me shokë këndojnë këngë nacionaliste: T’i Kosovë…

Serbia që përfaqësohet nga tenisti, Novak Djokovic, triumfoi në ATP Cup që u zhvillua në Australi.

Por tenisti serb, bashkë me kolegët e tij, ka tentuar të marrë vëmendjen jo me tenis, por me kore nacionaliste.

Djokovic ishte “Live” në Instagram ku ka kënduar këngë nacionaliste serbe për Kosovën, që ishin shkak i shumë tentimeve për spastrim etnik mbi popullin shqiptar.

“Nuk të japim Kosovë, ke qenë gjithmonë e jona”, ishin disa nga pjesët e këngës.

Skandali vazhdoi gjatë festës, edhe me një tjetër këngë të përdorur nga nazistët në Luftën e Parë botërore dhe nga militantët serbë në vitet ’90, gjatë masakrave në Bosnje.

Related posts

KANDIDAT PËR STOLIN E LOS BLANCOS/ Pochettino i “shkel syrin”: Jam gati të rikthehem në Spanjë pasi…

Delo.autor

RONALDO E DO NË TORINO/ Ylli brazilian frenon Juventusin: Nuk kam marrë asnjë…

Isa.Autor

Mourinho nxjerr në shitje Mkhitaryan, ja kush është zëvendësuesi i tij

Delo.autor

Leave a Comment