BARAZIM NË “PAQE”/ Mesfushori Lika ndal “Durrsakët” në frymën e fundit

Teuta ka barazuar me rezultatin 1-1 ndaj Luftëtarit, në “Niko Dovana”, në një ndeshje tepër të luftuar.

Teuta kaloj në avantazh në  minutën e 14-të, teksa Emiljano Vila tentoi me një roveshatë spektakolare, topi kapi në tranversë, shkoi te Gomes që shtyu topin në rrjetë.

Luftëtari protestoi për pozicion jashtë loje të sulmuesit. Pamjet i japin të drejtë ekipit gjirokastrit, pasi në momentin e goditjes së Vilës, Gomes duket qartë që është në pozicion jashtë loje.

Minutat e mbetura të pjesës së parë nuk sollën ndryshim rezultati apo raste të pastra.

Ndërkaq në të dytën, Teuta pati një rast shumë të mirë për të dyfishuar me Kalanë, por u ndal nga Shala.

Ndërkaq kur çdo gjë ishte drejt përfundimit, Gresild Lika me një supergol nga goditja e dënimit shtangu Teutën dhe barazoi shifrat.

Kështu Teuta ndodhet në vendin e gjashtë me 32 pikë, ndërsa Luftëtari ndodhet në vendin e 9-të me 13 pikë.