Futboll Premier League Sport

BURNLEY-ARSENAL/ Granit Xhaka dhe Mustafi titullar në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Arsenali do ta kërkojë fitoren e parë pas tri barazimeve radhazi në Premierligë, në udhëtim ndaj Burnley.

Skuadra e Mikel Artetës e ka fituar vetëm njërën prej pesë ndeshjeve të fundit, duke barazuar në tri të fundit, dhe si pasojë ngel 11 pikë prapa vendit të katërt në Premierligë.

Burnley, ndërkohë, është në një seri prej dy fitoreve radhazi dhe ka pikë të barabarta me Arsenalin në pozitën e 14-të.

Dyshja shqiptare Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi janë titullar për këtë takim që nis në orën 15:00.

Formacionet zyrtare:

Arsenal:

Burnely:

Related posts

E PABESUESHME NË AFRIKË/ Skema perfekte në goditje dënimi vjen nga gjenialiteti i fëmijëve (VIDEO)

Delo.autor

STATISTIKA TË FRIKSHME/ Jo vetëm rekorde, Italia e Mançinit luan në memorie

Delo.autor

HUNGARI-SHQIPËRI/ Dhimbje koke që pas 45 minutash, Reja humb menjëherë dy titullarë

Delo.autor

Leave a Comment