Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Përfundojnë pjesët e para, Atletico Madrid “frikëson” Liverpool. Dortmundi dhe PSG…

Janë mbyllur pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme Atl Madrdi-Liverpool, që përfundoi me rezultatin 1-0.

Vetëm katër minuta lojë kanë kaluar dhe menjëherë ka ardhur goli i parë i mbrëmjes në Champions League. Ka qenë Atletico Madrid që ka kaluar në avantazh përballë Liverpool, në “Wanda Metropolitano”.

Ishte një goditje këndi e ekzekutuar nga Koke që solli golin. Kapiteni i Atleticos kroson në mënyrë të shkëlqyer dhe mbrojtja e Liverpool nuk arrin të largojë dot.

Aty është Saul që përfiton dhe ndëshkon Alisson me të djathtën, nga një distancë e afërt.

Ndërkohë, takimi tjetër mes B. Dortmundit dhe PSG u mbyll me shifrat 0-0.

Kështu 45 minutat e para u dominuan nga vendasit që patën mjaft raste për shënim, por nuk arritën dot të kalonin në epërsi.

Related posts

PORTUGALI-ZVICËR/ Ronaldo një “përbindësh”, shënon 2 gola për 2 minuta (VIDEO)

Delo.autor

FORMULA 1/ Piloti Vettel: Nuk tërhiqem nga garat në fund të këtij sezoni

Delo.autor

FITOJNË SFIDËN E FUNDIT NË “SAN SIRO”/ Piatek dhe Suso ngjisin Milanin në vendin e katërt

Delo.autor

Leave a Comment