Futboll La Liga Sport

HAZARD MBYLL SEZONIN PARA KOHE/ Zidane mendon të ndryshojë skemë në El Clasico!

Me dëmtimin që pësoi në ndeshjen ndaj Levantes, Eden Hazard e mbylli përpara kohe këtë sezon.

Një dëmtim serioz që vë në pikëpyetje edhe prezcën e tij në Euro 2020 me kombëtaren e Belgjikës.

Një dëmtim që erdhi menjëherë pas një rikthimi nga një tjetër lëndim që zgjati plot 83 ditë.

Ky sezon i parë me fanellën e Realit të Madridit ka qenë tërësisht për t’u harruar për Eden Hazard me 29-vjeçarin që është aktivizuar në vetëm 15 ndeshje me Los Blancos mes La Ligas dhe Kupës së Mbretit dhe ka shënuar vetëm 1 gol.

Me dëmtimin e tretë sezonal që pësoi vetëm pak ditë para javës më të rëndësishme të sezonit për Realin e Madridit pasi luan ndaj Manchester City-t në Champions dhe Barcelonës në kampionat, Zidane po mendon të ndërrojë skemë dhe të kalojë nga 4-3-3 në 4-4-2 me Benzema në majën e sulmit i mbështetur nga Isco ose braziliani i talentuar Rodrygo.

Related posts

E PABESUESHME/ ​Legjenda e Man Unitedit e lavdëron Mourinhon për stilin e lojës

Isa.Autor

Çfarë Barcelone/ Kampionët përmbysin rezultatin me sulmuesin Dembele

Isa.Autor

E BUJSHME NGA SPANJA/ Neymar po kërkon shtëpi në Barcelonë, ja shkaku kryesor

Delo.autor

Leave a Comment