Ekskluzive Futboll La Liga Sport

KRIZA E BARCELONËS/ Zidane: Ata do të luftojnë deri në fund. Nuk më intereson…

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është i sigurt se kriza tek Barça nuk do të ketë një efekt të madh në lojën e tyre. Zizou, i cili mezi pret përplasjen e nesërme në Copa del Rey me Real Sociedad, u pyet edhe për incidentin Mbappé-Tuchel por thotë se ai nuk është në gjendje të komentojë: “Unë kam mjaftueshëm në pjatën time ashtu siç është të shqetësohem për njerëz të tjerë “.

Kriza e Barcelonës

Kriza në Barcelona; fundi per Messin? “Nuk komentoj për klube të tjera. Barça do të luftojë deri në ditën e fundit të sezonit. Ekipet e mira jo vetëm që papritmas ndryshojnë, ato janë gjithmonë të mira. Sa për pjesën tjetër, thjesht nuk më intereson ”.

Koha e mirë për Madridin për të kapitalizuar ndërsa ka përplasje tek Barça: “Ne nuk do të përdorim më shumë nga asgjë, sepse ato nuk do të tregojnë ndonjë dobësi. Ata do të vazhdojnë të konkurrojnë dhe të bëjnë gjërat siç duhet nga tani deri në fund të sezonit. Ne jemi duke bërë mirë. Jemi të lumtur – por ende nuk kemi fituar asgjë “.

Mbappé-Tuchel: “Unë nuk i komentoj të tjerët ose ato që bëjnë. Unë kam mjaft gjëra për t’u marrë me veten time”.

Related posts

“NJERI M*T DHE PA DINJITET!” Tifozët e Juventus sulmojnë Conten jashtë “San Siro”-s (FOTO)

Delo.autor

PARA NDESHJES NDAJ ROMËS/ Ivan Perisic rrëfen: Po të mos isha futbollist, do luaja…

Delo.autor

ARSENAL-ASTON VILLA/ 80-milionëshi barazon, por rivalët rimarrin menjëherë avantazhin (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment