Ndeshjet Live Sport

KUPA E SHQIPËRISË/ Fantastik Guindo, Bylisi barazon shifrat. Mbyllen sfidat

Janë duke u luajtur në këto momente ndeshjet e kthimit të vlefshme për raundin e 1/8-ve të Kupës së Shqipërisë, ku nuk mungojnë përballjet interesante.

bandicam 2020-02-12 13-48-21-495

Ky raund është i ndarë në 2 grupe. Për sa i përket Grupit B, vëmendja është padyshim te përballja mes Laçit dhe Bylisit. Kurbinasit e Armando Cungut, do të tentojnë përmbysjen përballë ballshiotëve, pas humbjes 2-0 në sfidën e parë.

Skenderbeu goli

Mrekullin do të kërkojë edhe Luftëtari në shtëpi, i cili në ndeshjen e parë u mposht me rezultatin 3-0 nga Apolonia. Për sa i përket sfidave të tjera, Kukësi dhe Skënderbeu duken të kualifikuara në letër, pas triumfit në sfidat e para.

REZULTATET LIVE:

KUKËSI-LUSHNJA (1-0) 3-0

Rroca 47′ , Gotberg Kuper 50′ , 88′

SKËNDERBEU-BESA (2-0) 1-0

Mensah 39′ 

LAÇI-BYLISI (2-0) 3-2

Greca 18′ , Nuabueze 57′ (p), Xhixha 90+4′ / Hidi 59′ (p), Guindo 70′ 

LUFTËTARI-APOLONIA (0-3) 0-0

* Në kllapa janë rezultatet e ndeshjeve të para. 

Related posts

GATI TË “ÇMENDEN” TIFOZËT/ Njihuni me me “blerjen” e fundit të Milanit

Isa.Autor

ZBULON PRAPASKENAT E CR7/ Mirabelli: Nëse do kishin qenë pronarët e tanishëm, Ronalado do luante tek…

Delo.autor

SFIDA NDAJ QARABAG/ Trajneri Lerda nis përgatitjet me “Demat”, ja çfarë synon

Delo.autor

Leave a Comment