Futboll Shqipëri Sport

MERRET VENDIMI/ Ja ku do të luhet sfida Tirana-Skënderbeu

Tirana njeh vetëm fitore nën drejtimin e Emanuel Egbo, si në kampionat ashtu edhe në Kupë, ndërsa të shtunën do të presë Skënderbeun, në takimin e vlefshëm për javën e 23-të të kampionatit.

Klubi bardheblu ka konfirmuar gjatë ditës së sotme, se edhe ky takim, ashtu si derbi i kryeqytetit dhe përballja me Teutën, është vendosur të luhet në “Air Albania Stadium”, aty ku skuadra ka marrë dy fitore në po kaq ndeshje.

Ende nuk janë publikuar çmimet e biletave, por ajo që ka më shumë rëndësi, është stadiumi ku do të zhvillohet supersfida e javës, ndërsa edhe këtë herë bardheblutë presin më tepër se 5000 tifozë në shkallët e “Air Albanias”.

Related posts

FIFA zemërgjerë, dhuron 2 milionë dollarë për pesë kombëtare

Sadik.Autor

UDINESE-INTER/ Brozovic rrëzon kundërshtarin në zonë, arbitri “injoron” VAR-in dhe merr këtë vendim… (VIDEO)

Delo.autor

(FOTO) Të gjithë po tallen me Realin, shihni karikaturën e ditës nga Goal.com

Q.Autor

Leave a Comment