Futboll Seria A Sport

NJË GOL ÇDO 68 MINUTA/ Rebiçin e mund vetëm… Ronaldo

Milani papritur e ka zbuluar veten se është shumë i varur nga Ante Rebiç. Diçka të tillë e konfirmojnë absolutisht statistikat, sepse në vitin 2020, kroati ka realizuar 5 nga 10 golat e skuadrës, gjysmën e tyre në 340 minuta lojë të grumbulluara.

Rebic

E përkthyer ndryshe, kjo do të thotë se Rebiç realizon një gol çdo 68 minuta për “Djallin”, një mesatare e frikshme kjo, të cilën e mund vetëm Kristiano Ronaldo me 9 golat e tij në 450 minuta (1 gol çdo 50 minuta), në ndeshjet e luajtura vetëm në vitin 2020.

Gjithsesi, ky përbën gjithsesi një lajm shumë të bukur për Milanin, pasi kjo tregon se skuadra dhe NË 2020-ën mbi të gjitha kroati që i humbur gjatë fazës së parë, të tregojë sesa vlen.

Related posts

Sulmuesin e PARTIZANIT s’e tremb konkurrenca, Shkurtaj një hap larg: Uroj të bëjë…

Isa.Autor

Laçi gjen zëvendësuesin e Qaqit, është ish-mbrojtësi i Tiranes

Sadik.Autor

Trajneri italian Sarri dëshiron Vecinon te Chelsea, Interi kërkon 35 mln euro

Isa.Autor

Leave a Comment