Futboll Premier League Sport

PAS HUMBJES PRAKTIKISHT NGA TITULLI I PREMIER/ Guardiola: Nuk habitem nëse shkarkohem pas Championsit

Pep Guardiola nuk e fsheh presionin që ka te Manchester City për postin e trajnerit.

Tekniku spanjoll beson se klubi do t’i kërkojë shkëputjen e marrëdhënieve nëse kampionët e Anglisë, nuk do të kalojnë Realin e Madridit në 1 të 8 e Champions League.

Dështimi që do të t’i takonte vitit të tretë me radhë, duke shtuar këtu edhe humbjen praktikisht të titullit kampion në Premier League, e shtyn Guardiolën të parapërgatisë largimin e mundshëm nga Siti.

“Nëse ne nuk e mundim Realin, pronari apo drejtori sportiv mund të vijë dhe të thotë: Nuk ishte mjaftueshëm. Unë dua Championsin dhe për këtë do të të shkarkoj. Atëherë në rregull. Do t’i them faleminderit dhe ishte kënaqësi për bashkëpunimin.

Ka ndodhur shpesh ky rast. Por mund edhe të thuhet: Ke bërë mirë, si mund të përmirësohemi? Disa herë është e pamundur. Sepse në asnjë sport nuk i fiton të gjithë titujt gjatë gjithë kohës. Po japim mesazh të gabuar te gjenerate e re, kur numërojmë vetëm fituesit dhe trofetë”, u shpreh trajneri.

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Premier League miraton dy ndryshime të rëndësishme në futboll

Delo.autor

SHMANGET TRAGJEDIA NË BRAZIL/ Tifozi bie nga tribuna gjatë festës, 12 metra lartësi por i ndodh që… (VIDEO)

Delo.autor

HISTORISË SË DASHURISË I VJEN FUNDI/ Wanda Nara i jep lajmin e hidhur drejtuesve “zikaltër”

Delo.autor

Leave a Comment