Ekskluzive Futboll Seria A Sport

ISHTE ME FAMILJEN E TIJ NË LONDËR NË 2018/ Zbulohet sa shpenzoi Ronaldo për dy shishe verë në restorant

Në Nëntor 2018, në një qëndrim të shkurtër në Londër me partneren e tij Georgina dhe djalin e madh, Cristaninho, CR7 porositi dy shishe verë me një vlerë totale 31 mijë euro.

Përtej kostos (ndryshim i vogël për një kampion si ai që fiton vetëm 31 milion nga Juventus në vit), kombinimi mes Cristiano Ronaldo dhe verës është shumë i përshtatshëm. Jo sepse lojtari është një dashnor i pijes së mirë ose e vlerëson veçanërisht verëra të shkëlqyera (përgjithësisht pinë vetëm ujë) por për shkak se sa më e vjetër, përmirëson kapacitetin e saj të prodhimit.

Ashtu si Barolo, vera më fisnike e verërave të kuq Piemonte që arrin të japë më të mirën me “plakjen”, CR7 shkoi nga një gol mesatar prej 0.64 gola për ndeshje para moshës 30 deri 0.94 gola në pesë sezonet e fundit.

Numrat në progresion, të destinuara për të rritur dhe rritur më tej rekordet që mban Cristiano.

AlpeSport.al

Related posts

Perez i del kundër Zidanes: Isco qëndron në Madrid!

Q.Autor

Kampioni i botës me ITALINË/ Nuk kam për të DREJTUAR KURRË në Serinë A

Isa.Autor

E PABESUESHME/ Hoffenheim-Man City, shënohet dy gola për 8 minuta lojë

Isa.Autor

Leave a Comment