Boks Sport

PËRBALLJA E “TITANËVE”/ Tyson Fury është mbreti i ri në boks, mposht Wilder

Tyson Fury i ka dhënë fund mbretërimit pesëvjeçar në boks të Deontay Wilder-it si kampion i botës në peshë të rëndë në WBC, duke e mposhtur në shtatë raunde emocionuese në Las Vegas.

Britaniku, 31 vjeç, arriti të mposhtë rivalin e tij në një mënyrë që pak kush mund ta imagjinonte pas barazimit të tyre në vitin 2018, duke e vendosur hedhur në tapet në raundin e tretë dhe të pestë, ndërsa vazhdimisht e godiste me një furi që kurrë nuk ishte parë më parë nga Fury.

Fury dha gjithçka që kishte premtuar, duke mos u ndalur tek stili i tij ‘hit-and-move’.

“Kjo ishte më shumë se një fitore e titullit botëror”- tha Fury pas fitores.

Related posts

“MAR KËSHILLA NGA MODRIÇ”/ Kovaçiç: Më duket çudi që Spanja nuk ka asnjë lojtar madrilen

Delo.autor

VITET NUK KANË RËNDËSI/ Ibrahimoviç një “përbindësh”, shikoni tripletën e shënuar në MLS

Sadik.Autor

Inter 3 blerje të mëdha gjatë verës, shkëmben Icardin me super sulmuesin

Delo.autor

Leave a Comment