Futboll Kategoria Superiore Sport

PËRBALLJE DRAMATIKE/ “Ballshiotët” dhe Vllazina ndajnë pikët

Është mbyllur në barazim 2-2 ndeshja mes Bylisit dhe Vllaznisë, në ndeshjen e zhvilluar në “Adush Muça”.

Një ndeshje me të vërtetë dramatike, me ekipet që e nisën me spektakël dhe e mbyllën me protesta të shumta. Për të kauar te ndeshja, sfida nisi menjëherë me gol, teksa Malota kaloi Vllazninë në avantazh në minutën e 2. Megjithatë avantazhi zgjati vetëm 1 minutë, pasi Murataj barazoi shifrat në minutën e e 3’.

Ishte Ndreca që shënoi përsëri në minutën e 7’. Në fund të pjesës së parë, Lika me një gol shumë të bukur barazoi shifrat. Pjesa e dytë ishte e qetë për të dyja ekipet, teksa gjithçka u ndez në fund të takimi. Në minutën e 90’ arbitri akordon një penallti për Bylisin, e cila nuk ishte, diçka që e anuloi më vonë, ku plasën protesta të shumta.

Related posts

VIDEO/ Goli që nuk do harrohet kurrë nga Coutinho, turpëroi portierin njësoj si Messi

Q.Autor

ZBULOHET ÇMIMI/ Al-Khelaifi i thotë “PO” Barcelonës, Neymar shitet për kaq miliona

Delo.autor

Pasuesi i SADIKUT/ LEVANTE shpenzon shifër REKORD për sulmuesin afikan

Isa.Autor

Leave a Comment