RIKTHEHEN TEK TRIUMFI/ “Topçinjtë” mposhtin me “POKER” Newcastle në “Emirates”

Arsenali ka marrë një fitore me rezultatin 4-0 ndaj Njukasëllit, në shtëpi duke u rikthyer më në fund te sukseset.

“Topçinjtë” pjesën e parë e mbyllën në një barazim 0-0, ndërsa në të dytën kanë hyrë me shumë vrull në fushë. Në minutën e 54-të Aubamejang ka gjetur rrugën e rrjetës dhe kaloi ekipin e tij në avantazh.

Ndërkaq tre minuta më vonë, ishte Pepe ai që dyfishoi. Në minutat 90-të dhe 95-të, Ozil e Lakazetë, e kthyen në festë ndeshjen e sotme ndaj Njukasëllit.

Më herët pasditen e sotme Totehemi mundi Aston Vilën në fyrmën e fundit me rezultatin 2-3.