RIKTHEHET TEK FITORJA/ Laçi mposht “vlonjatët” me përmbysje

Laçi rikthehet te fitorja në kampionat, teksa mposhti Flamurtarin me rezultatin 1-3, në sfidën e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Një triumf tepër i rëndësishëm për skuadrën e Armando Cungut, pas 2 disfatash radhazi. Ndërkohë që vlonjatët me këtë humbje duket se kanë venitur përfundimisht shpresat për një mrekulli të mundshme për sa i përket mbijetesës.

Nuabueze dhe Xhixha ishin autoret e golave për skuadrën e Laçit. Kujtojmë që Xhixha realizoi dopietë, në minutat 23 dhe 55. Ndërkohë që Ribaj realizoi golin e nderit për Flamurtarin në minutën e 80-të.