Futboll Sport

“EL CLASICO”/ Prania e Ronaldos në Bernabeu, ja çfarë thotë Sergio Ramos

Mbrëmjen e djeshme në “Santiago Bernabeu” u luajt klasikja e futbollit spanjoll mes Real Madridit dhe Barcelonës.

Real Madridi fitoi me rezultatin e pastër 2-0 me golat e shënuar nga Vinicius Junior dhe Mariano Diaz.

Suksesin e madrilenëve e ndoqi nga tribuna ish-idhulli i tifozërisë së “Los Blancos”, Cristiano Ronaldo. Portugezi u pa të festonte sikur të ishte akoma lojtarë i Realit golat e shënuar nga ish-shokët e tij.

Për praninë e Ronaldos në Bernabeu u pyet edhe kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos.

Në prononcimin për media spanjolle, Ramos u shpreh se është i lumtur që Cris erdhi për të na inkurajuar.

Cristiano në Bernabeu? “Jam shumë i lumtur që një ish-koleg erdhi këtu për të na inkurajuar, veçanërisht nëse ai është Cris … Unë jam i kënaqur që ai ndjehet akoma madrilen. Ne e kujtojmë gjithmonë atë”, u përgjigj Ramos.

Related posts

PEREZ HEQË NGA “BIG-ËT”/ Reali synon të transferojë sulmuesin e talentuar

Delo.autor

LAJMI I FUNDIT/ Lojtarët e Realit iu nënshtrohen kontrolleve për doping

bora.autor

Alban Bushi: E kuptoj Panucci-n, Shqipëria është shumë keq për mbrojtësa

Sadik.Autor

Leave a Comment