Futboll Premier League Sport

GJESTI I MADH/ Futbollistët e ekipit anglez: Me rrogën tonë paguani punëtorët e klubit!

Futbollistët e Leeds United, duke parë situatën e vështirë që është krijuar sa i përket koronavirusit dhe krizës ekononike pa futboll dhe të ardhura, kanë vendosur që një pjesë e rrogave të tyre këtë muaj të shkojnë për punonjësit e klubit, pra ata që janë pas kuintave, në mënyrë që të mos qëndrojnë pa para.

Një gjest i madh ky nga lojtarët e Leeds United, që nuk duan të vënë në vështirësi klubin në një periudhë të tillë. Veprim që tregon se në një moment të tillë duhet edhe humanizmi.

Related posts

GUARDIOLA NË SHQIPËRI/ Vllaznia kërkon trajner nga rrjetet sociale, SPANJOLLI “dërgon” CV

Isa.Autor

EURO 2020/ Kombëtarja mposhtet me “POKER” nga kampionët e botës

Delo.autor

LIVERPOOL U SHPALL “MBRET” I EUROPËS/ Ja sa miliona euro i kushtoi Championsi

Delo.autor

Leave a Comment