Sport Të tjera

KORONAVIRUSI/ Kina i kthehet jetës: mijëra garues në maratonën e parë post-COVID-19 (VIDEO)

Pas emergjencës koronavirus që gjunjëzoi vendin, Kina kthehet gradualisht në normalitet dhe e bën duke vrapuar.

Në Chengdu, kryeqyteti i provincës së Sichuan, është zhvilluar në fakt Panda Marathon, edhe pse në version të reduktuar: mijëra vrapues (të cilëve i është matur temperatura e i janë dhënë maska), më pak se 20 mijë sa vrapojnë zakonisht në këtë garë, kanë kompletuar 6km e itinerarit duke i dhënë një injeksion besimi Kinës e gjithë botës.

Related posts

GATTUSO “RILIND” MILANIN/ Nga shkarkimi tek rinovimi i kontratës për 8 javë

Delo.autor

KLUBI KA DITËLINDJEN/ KF Tirana feston 99 vjetorin e themelimit, i bëjnë një premtim tifozëve (FOTO)

Delo.autor

33 GOLA NË 45 NDESHJE/ Interi arrin marrëveshjen me sulmuesin e klubit brazilian…

Delo.autor

Leave a Comment