Futboll Seria A Sport

KORONAVIRUSI/ A do të jepet titulli kampion nëse mbyllet sezoni? Italia ka vendosur!

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gravina, ka folur në lidhje me misterin e madh dhe skenarin nëse do të jepej titulli kampion në rast se sezoni nuk rinis më apo do të quhet vetëm renditja për Kupat e Europës, rënie dhe ngjitje në kategori.

“Mendoj se titulli duhet të jepet dhe nuk mund të lihet bosh! Sigurisht, do të donim ta mbyllnim sezonin dhe për shumë aspekte dhe për të mbyllur diskutimet e polemikat. Por, kjo do të shihet në vazhdim dhe se si do të jetë situata”.

Related posts

(FOTO) Bundesliga/ Schalke synon vendin e dytë, ja sfidat e ditës së sotme

Q.Autor

NDESHJA E KTHIMIT NË CHAMPIONS/ Ylli i Juventusit dëmtohet në stërvitje, ja sa rrezikon

Delo.autor

MERKATOJA E BUJSHME/ Barcelona gjen sulmues në Angli, Messi e Valverde bekojnë transferimin

Delo.autor

Leave a Comment