Futboll Ligue 1 Sport

KORONAVIRUSI/ Ankth për Mbappe, i nënshtrohet testit të epidemisë

Covid-19 po përhapet me shpejtësi në të gjithë botën, por prek çdo sferë, duke vënë në rrezik jo vetëm njerëzit e thjeshtë por dhe yjet e botës së futbollit. Ankthi ka qenë i madh ditën e martë në shtëpinë e PSG teksa sulmuesi Kylian Mbappe i është nënshtruar testeve të koronavirus. Prej dy ditësh, Mbappe nuk stërvitej, zyrtarisht për dhimbje fyti.

Mjekët dhe i gjithë ambienti në shtëpinë e PSG u vendosën në alarm pasi frika ishte e madhe që Mbappe mund të ishte pozitiv, kjo do të thoshte që sfida ndërmjet PSG-B.Dortmund do të shtyhej pasi i gjithë ekipi do të futej në karantinë. Për fat të mirë, analizat e para rezultuan negative, duke konfirmuar se bëhet fjalë thjeshtë për dhimbje fyti, një lajm i cili ka bërë që të gjithë të marrin frymë lirisht.

Related posts

“MAKTHI” I “ANFIELD” NDJEK TER STEGEN/ Shikoni si gjermani i bërtet Semedos të ndaloj goditjen e këndit (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Flamurtari-Kukësi: Gol i çuditshëm dhe spektakël, mbyllet pjesa e parë në Vlorë (VIDEO)

Delo.autor

PO SHKËLQEN NË KAMPIONATIN GREK/ Mesfushori shqiptar gjen rrugën e rrjetës me Atromitos (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment