Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

DJALI I TARES ME MESAZH KRENARIE/ Etien tregon për cilën kombëtare do të luajë (FOTO)

Etien Tare ka zgjedhur të ecë në gjurmët e të atit. Djali i drejtorit sportiv të Lacios nuk e fsheh origjinën e tij dhe këtë e tregon hapur edhe në bisedë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

Dje, teksa ka ftuar ndjekësit e tij në “Instagram” që t’i bëjnë pyetje, disa shqiptarë e kanë pyetur për pushimet në Vlorë dhe të tjerë e kanë pyetur për cilën prej përfaqësueseve do të zgjedhë që të luajë. Tare, përveç mundësisë për të luajtur me Shqipërinë, ka shanse edhe të pasaportës italiane sepse ka lindur në Bresha, ka edhe atë gjermane për nga mëmësia.

Mirëpo, përgjigjja e djalit të ish-bomberit të Kombëtares shqiptare është një mesazh krenarie: Vetëm Shqipërinë, teksa ka postuar disa flamuj kombëtarë. Më tej, djaloshi që ëhstë pjesë e të rinjve të Lacios është përgjigjur edhe se pret me padurim që të vijë për pushime në Vlorë.

UIL

Related posts

Zikaltërit të “çmendur” pas kilianit, marrëveshja mbahet peng nga mesfushori i Interit

Isa.Autor

PLAS TEK BARDHEZINJTË/ Juventusi i jep mirëseardhjen, tifozët: Jemi këtu për RONALDO

Isa.Autor

MEDIAT ITALIANE FAJËSOJNË SARRIN/ Muriqi me mendjen tek Mallorca: I lumtur për golin, por…

Delo.autor

Leave a Comment