Futboll Sport

KORONAVIRUSI/ Futbolli në krizë ekonomike, ja ideja e “çmendur” e FIFA-s për merkaton e verës!

Klubet e të gjithë botës do të pësojnë humbje të llahtarshme për shkak të ndërprerjes së kampionateve dhe kjo kërcënon jo vetëm mbijetesën e klubeve të vogla, por edhe marrëveshjet e rëndësishme mes skuadrave.

Në lidhje me këtë gjë, Telegraph shkruan se FIFA po mendon që të zgjerojë merkaton e ardhshme të verës: një seksion i stërzgjatur, që do të niste në korrik dhe do të mbyllej në janar, pra plot shtatë muaj. Propozimi ka pasur disa pranime, por edhe kundërshtime. Mbetet për t’u parë.

Related posts

ZBULOHET LISTA/ 22 shtetet që nuk janë përfaqësuar asnjëherë në fazën e grupeve të Champions

Delo.autor

U TRANSFERUA TEK INTER/ Cristiano Biraghi kryen vizitat mjekësore, ja kur zyrtarizohet

Delo.autor

LIVE/ Po luan ndeshja Juventus-Bologna. Rezultati 2-1

Delo.autor

Leave a Comment