Futboll Seria A Sport

KORONAVIRUSI NË SERIE A/ Sezoni mbyllet tani, asnjë skuadër nuk shpallet kampion

Për një marrëveshje as që bëhet fjalë. Madje, klubet italianë janë të përçarë ashtu siç dëshmoi edhe Asambleja e fundit e Ligës së Futbollit. Drama me të cilën po përballet Italia si pasojë e Coronavirus dhe mungesa e një plani të mbështetur nga të gjithë aktorët e futbollit në vend rrezikon të mbyllë përpara kohe sezonin e Serie A. Ky skenar po forcohet më shumë me kalimin e ditëve, pasi duket e pamundur që skuadrat të kthehen shpejt në fushën e lojës.5e532c96a310128206553a21

Për momentin shpresohet që ndeshjet të rinisin në mesin e majit për të finalizuar garën dhe për të dhënë verdiktet e sezonit. Kjo vështirë që të ndodhë. Kështu, sipas “La Gazzetta Dello Sport” të gjithë duhet të përgatiten për mbylljen e parakohshme të sezonit. Titulli kampion nuk do të jepet, ndërsa biletat për në edicionin e ardhshëm të Kupave të Europës do të ndahen sipas renditjes aktuale. Po ashtu, asnjë prej skuadrave nuk do të zbresë nga kategoria, ndërsa dy skuadrat e para të Serie B do të ngjiten në Serie A.

Serie A Il Prossimo Turno E Un Rebus Le Due Ipotesi Della Lega Resta Il Caso Atalanta Lazio

Kjo do të thotë se vetëm sezoni i ardhshëm të luhet me 22 skuadra. Një plan që pritet të shoqërohet me shumë polemika mes klubeve që kërkojnë të ru

Related posts

NË PRAG TË SFIDËS NDAJ SKËNDERBEUT/ Trajneri Gjoka: Jam shumë i kënaqur, vitin e ardhshëm do të synojmë…

Delo.autor

HYSAJ dhuron SPEKTAKËL/ NAPOLI rikthehet tek fitorja me Sassuolon (VIDEO)

Isa.Autor

Gareth Bale “ringjallet”, Real përshëndet “Bernabeun” duke luajtur “tenis”! (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment