Futboll Sport

KORONAVIRUSI/ Spanja i bën bllokadë Romës! Ja vendimi për ndeshjen Europa League

Roma nuk do të udhëtojë në Spanjë për ndeshjen ndaj Sevilla në Europa League. Vendimi i është komunikuar ekipit italia, që sot është stërvitur rregullisht dhe që po përgatitej të nisej për në Spanjë.

Në sajë të alarmit të Koronavirusit që është përhapur shumë edhe në vendin iberik dhe sidomos gjendjen e rënduar që po kalon Italia, qeveria spanjolle nuk ka dhënë “ok” për të pritur avionin me stafin verdhekuq. UEFA është informuar mbi këtë vendim dhe tani pritet që të mblidhet dhe të japë një lajmërim.

Related posts

SERIE A/ BERISHA nuk ia del përsëri, STRAKOSHA e nis titullar me Lazion

Isa.Autor

HUMBI TË BIJËN 2-VJEÇARE NGA SËMUNDJA E RËNDË/ Sulmuesi anglez prek me mesazhin e ndjerë: Na bëtë të besojmë sërish…

Delo.autor

Ozil-Juventus/ Transferimi është i mundur, zbulohet paga faraonike që do të përfitojë gjermani

Q.Autor

Leave a Comment