Boks MMA Sport

BOTA NË KAOS PREJ KORONAVIRUSIT/ Kampioni i dyfishtë i botës në UFC: Nëse COVID-19 zgjat deri në verë…

Ish-kampioni i dyfishtë i botës në artet marciale mikse, Daniel Cormier, ka konfirmuar se nëse nuk do të duelojë deri në fund të verës, ai do të tërhiqet nga sporti.

41-vjeçari pritet të duelojë ndaj Stipe Miocic, kampionit të botës në peshën e rëndë këtë verë. Gjithsesi, coronavirus ka lënë pezull të gjitha aktivitetet dhe kjo sfidë e tretë mes dy sportistëve mund të shtyhet për në dimër.

“Ne po synojmë të duelojmë në verë, ndoshta deri në fund të verës. Kjo do të ndodhë nëse vendi ynë arrin të sigurojë organizimin e eventeve, pasi coronavirus ka pezulluar gjithçka”, tha Cormier.

“Nëse kjo situatë shkon më gjatë, përtej verës, nuk besoj se do të kthehem më në kafaz. Nuk ka asnjë shans të dueloj në dimër, pasi nuk kam më kohë. Dua që kjo sfidë të ndodhë në verë, në të kundërt lamtumirë”, tha Cormier.

Related posts

“KATALANASIT” DHE ATLETICO E DUAN NË KLUB/ Chelsea refuzon për yllin e ekipit ofertën prej…

Delo.autor

KUPA E ITALISË/ Atalanta fiton me vuajtje, Gjimshiti ndër më të mirët

Delo.autor

ZYRTARE/ Afrohen ora “drithëruese” e Championsit, ja të dhënat e plota për shortin e fazës së dytë

Isa.Autor

Leave a Comment