Futboll Sport

BUNDESLIGA 2 NË FUSHË/ Ja si do të luhet futboll në kohë pandemie (FOTO)

Përpara kampionatit elitar të futbollit gjerman, ishte Bundesliga 2 ajo që u kthye në fushë këtë të shtunë pas ndërprerjes më shumë se 2-mujore për shkak të Covid-19. Sfidat e para I treguan tifozëve se si do të jetë futbolli, të paktën derisa të shuhet pandemia.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Lojtarët u prezantuan me maska në fushë, teksa për t’u takuar u përdorën brrylat. Po ashtu, maskat si detyrim u mbajtën nga stafet teknike në pankinë, operatorët televizivë dhe personat e tjerë të lejuar në stadiumet pa tifozë.
(balkanweb)

Related posts

SKANDAL TE JUVENTUS/ Aksion “BLIC”, arrestohen 12 persona

Delo.autor

LIVE/ Islandë-Shqipëri, Balaj shpërdoron një mundësi të artë

Delo.autor

Dueli me PSG mund të vendosë të ardhmen e Ronaldos

Q.Autor

Leave a Comment