Formula 1 Sport

FORMULA 1/ Është zyrtare, ja piloti që do të zërë vendin e Vettel tek Ferrari

Piloti spanjoll Carlos Sainz do të pilotojë makinën Ferrari në Formula 1, duke nisur nga viti 2021. Lajmin e konfirmoi makina italiane përmes një postimi në rrjetet sociale.

25-vjeçari Sainz do të zërë vendin e Sebastian Vettel, që do të largohet në fund të këtij viti. Spanjolli do të jetë shok skuadre me Charls Leclerc. Carlos Sainz ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me “kokëkuqen”.

Carlos Sainz aktualisht garon me McLaren në Formula 1, me të cilën do të “divorcojë” në fund të këtij sezoni. Vendin e tij te McLaren do ta zërë australiani Daniel Ricciardo (aktualisht te Renault).

Related posts

TRONDITET FUTBOLLI ITALIAN/ Vdes ish-presidenti i gjigantit të Serie A…

Delo.autor

POLEMIKAT PAS NDESHJES JUVENTUS-MILAN/ Leonardo hyri në dhomën e arbitrit dhe përplasi grushtat…

Delo.autor

NDËRHYRJE KARATEJE NDAJ MUSACCHIOS/ Pas 22 minutash, lojtari i Veronas del me të kuq pas VAR (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment