Futboll Seria A Sport

“MENDOVA TË LIJA FUTBOLLIN”/ Deklarata tronditëse e yllit të Juventusit

Sulmuesi brazilian i Juventusit, Dagllas Kosta njihet për shpejtësinë e tij të frikshme, por nga ana tjetër shumë herë i mërzit fansat me dëmtimet e tij të shpeshta. Por dëmtimet e tij nuk i vuajnë vetëm tifozët e “Zonjës së Vjetër”. 29-vjeçari në një intervistë zbuloi se gjithmonë kur  dëmtohej e pyeste veten nëse duhej të rikthej të punonte apo të tërhiqej.

“Kurrë nuk ndihem mirë kur dëmtohem. Jam dëmtuar shumë shpesh dhe kohët e fundit kam menduar vërtetë tërheqjen nga futbolli. Kohët e fundit kam pyetur veten në qoftë se duhet të tërhiqem apo të vazhdoj të luaj, por kur shikoja ndeshje në TV e kuptoja që ky sport është pasioni im më i madh”, u shpreh Dagllas Kosta .

Vlen të theksohet fakti se sulmuesi anësor i Juventusit ka humbur 10 ndeshje këtë sezon dhe ka zhvilluar 18 të tjera.

dugllas kosta

Related posts

ISHTE PARASHIKUAR TË ZBARKONTE NË “CAMP NOU”/ Messi i thotë “JO” trasnferimit për super lojtarin…

Delo.autor

“ME KEQARDHJE…”/ Shakira dhe Gerard Piqué konfirmojnë ndarjen

bora.autor

Trauma financiare e ish-yllit holandez: Nuk përballoj më udhëtimet me charter

Q.Autor

Leave a Comment