Futboll Premier League Sport

PARTNER IDEAL ME VAN DIJK/ Klopp i telefonon yllit të Napolit: Çfarë planesh ke?

Trajneri i Liverpulit, Jyrgen Klop, i ka telefonuar mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kulibali, për ta pyetur për mundësinë e një transferimi të tij në “Anfield” këtë verë.

kalidu kulibali

Tekniku gjerman raportohet se i ka telefonuar yllit senegalez për t’i kërkuar atij se çfarë ka ndërmend që të bëjë në 12-18 muajt e ardhshëm.

28-vjeçari është përfolur për një transferim te gjigantët e Premier Ligës. Sipas “Le10 Sport”, Klop bëri lëvizjen e parë duke i telefonuar atij që e shikon si partnerin ideal të Van Dajkut në qendër të mbrojtjes dhe se Kulibali, i cili ka një kontratë deri në vitin 2023 me klubin italian, është ndier tepër i vlerësuar nga interesi i “Reds”-ave.

Related posts

(VIDEO) Harrojeni Kovacicin, shikoni gabimin e Marcelos te goli i parë i Barcelonës

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Cungu e pranon: Ne dhe Karabaku kemi diferenca të mëdha

Isa.Autor

BARCELONA NUK NDALET/ Nesër katalanasit prezantojnë “yllin” e radhës në “Camp Nou”

Isa.Autor

Leave a Comment