Futboll Sport

TAMPONË DHE DISTANCË SIGURIE/ Shteti europian bëhet vendi i parë që rikthen tifozët në stadiume (FOTO)

Futbolli në Hungari nisi më 23 maj, por që nga kjo fundjavë qeveria dhe federata në vend rihapën dyert e stadiumeve, duke kthyer tifozët në tribuna.

Sigurisht me disa kushte, që japin siguri për të parandaluar përhapjen e Covid-19.

Kështu, vetëm një në pesë vende mund të zihet në tribuna, ndërsa në stadium mund të hyjnë vetëm ata tifozë që i janë nënshtruar testit me tamponë dhe kanë rezultuar negativë.

soccer-match-with-fans-being-present-miskolc-hungary-shutterstock-editorial-10664141b-525x350

Në këtë mënyrë, Hungaria bëhet vendi i parë që hap dyert e stadiumeve pas rikthimit të futbollit në fushë.

Related posts

INTER-BRESCIA/ Sanchez nuk fal nga pika e bardhë (VIDEO)

Delo.autor

MOVIOLA/ Gjyqtari Myrtja gabon te 11-metërshi i Kamzës, kursen edhe mbrojtësin Teqja

Isa.Autor

EUROPA LEAGUE/ El Fardou Ben mposht portierin Donnarumma dhe rihap sfidën në “San Siro” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment