Futboll La Liga Sport

MBARON ANKTHI/ Barcelona heq qafe dështimin e madh të merkatos!

Arda Turan e mbyll karrierën e tij me Barcelonën 5 vjet pas blerjes së tij për 34 milionë euro nga Atletico Madridi. Turku ka qenë një lojtar problematik dhe kurrë nuk arriti të përmbushte pritshmëritë.

Kampionët e Spanjës e huazuan te Basaksehiri me shpresën që mund të ringjallej, por turqit e kthyen mbrapsht. Mesfushori u bë më shumë lajm për problemet jashtë fushe se sa për kontributin e tij në tapetin e gjelbërt.

Kontrata e tij e mbaron më 30 qershor dhe dita e nesërme do të jetë e fundit për të me fanellën e katalanasve. 33-vjeçari nuk luan prej janarit, ndërsa karriera e tij tashmë është në udhëkryq.

Related posts

CHAMPIONS LEAGUE/ UEFA njofton se nuk do të marrë masa ndaj Sergio Ramos

Sadik.Autor

DASHURIA PËR FANELLËN/ Skriniar “TËRBON” BARÇËN dhe sheh nga sfida me JUVEN

Isa.Autor

ZIDANE ME “DHIMBJE KOKE”/ Humbet yllin e ekipit për sfidën ndaj Getafe, gati ti japë hapësira sulmuesit “inekzistent”

Delo.autor

Leave a Comment