Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ “Panenka” e Messit nuk mjafton. Barcelona dhe Atletico ndajnë pikët në “Camp Nou”

Ka startuar sfida mes Barcelonës dhe Atleticos, në një ndeshje të vlefshme për javën e 33-të të La Liga-s.

Katalanasit nuk mund t’i lejojnë më vetes asnjë hap flas, duke parë se Real Madrid kryeson renditjen e kampionatit me një avantazh prej dy pikësh.

Zgjedhje befasuese nga të dy trajnerët për sa i takon formacioneve, me Diego Simeone-n që ka zgjedhur Angel Correa-n para Joao Felix, ndërsa Setien ka vendosur të lërë në stol Antoine Griezmann.

 

LIVE/ Barcelona – Atletico Madrid 2-2

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 63/ Atletico barazon shifrat me golin e shënuar nga Saul me 11-metërsh.

MINUTA 50/ Barcelona kalon në avantash falë golit të shënuar nga Messi me 11-metërsh.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 19/ Atletico Madrid barazon shifrat falë Saul që realizoi nga pika e bardhë.

MINUTA 12/ Barcelona kalon në avantazh falë autogolit nga Diego Costa.

MINUTA 1/ Starton sfida

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Karateisti Karaqi lë Kosovën, rikthehet sërish “Kuqezi” (FOTO)

Delo.autor

RISIA/ Partizani kërkon sistemin VAR në Superiore, zbardhet kërkesa në FSHF

Isa.Autor

Kane merr Këpucën e Artë, Courtois Dorezën. Mbappe i riu më i mirë, Modric më i miri i “Rusi 2018”

Isa.Autor

Leave a Comment