Futboll Shqipëri Sport

SHUMË EKIPE E DUAN NË SKUADËR/ Klubi anglez sulm të fortë për Rashicën, shqiptari i pavendosur

Milot Rashica është emri i nxehtë i merkatos së verës. Sulmuesi do të largohet nga Werder Bremen dhe janë shumë ekipe që e duan në skuadër. Aston Villa është klubi i radhës që ka rizgjuar interesin për të.

Anglezët duan të bindin Rashicën sepse konkurrenca për të është e madhe. Leipzig dhe Dortmund janë dy ekipet që po tentojnë sulmuesin shqiptar, ndërsa sulme ka dhe nga Serie A. Napoli po monitoron me kujdes situatën e sulmuesit të Kosovës.

Werderi nga krahu tjetër është bindur se nuk do të ketë më shërbimet e sulmuesit për sezonin tjetër, prandaj po mendojnë për emrat që mund ta zëvendësojnë. Gjermanët tashmë presin ofertën më të lartë për xhevahirin e tyre.

Related posts

E BUJSHME/ Acarohet situata mes Interit dhe Icardit, ish-kapiteni përgatit gjyqin

Delo.autor

PROBLEMET NË MBROJTJE/ Mourinho detyrohet të hedh sytë në kampionatin turk

Isa.Autor

Keita zbarkon në Milano, flet si lojtar i Interit: Jam këtu prej Spallettit

Sadik.Autor

Leave a Comment