Futboll Sport

TRAGJEDI/ 16-vjeçarja franceze bie nga 150 metra gjatë ngjitjes. Ishte duke…

Dramë në sportin e alpinizmit. 16-vjeçarja franceze Luce Douady, e konsideruar si një talent në këtë sport, ka ndërruar jetë ditën e diel. Ajo është rrëzuar nga një distancë prej 150 metrash, gjatë një stërvitje në shkëmbinjtë e Luisset.

Kjo zonë është në kufijtë e komunave malore të Crolles dhe Saint Pancrasse, në Issere. Alpinistja e re franceze shoqërohej nga 8 miq të saj në këtë ngjitje.

Autoritetet franceze kanë nisur një hetim rreth ngjarjes, për të sqaruar arsyet e rënies së alpinistes së re. Ngjitja që ajo po bënte kishte disa masa mbrojtëse, por jo të mjaftueshme./ telesport

Related posts

FORMULA 1/ “Vettel mentor për mua”, djali i legjendës Schumacher: Ja çfarë kam trashëguar nga im atë

Delo.autor

BRAKTISI EUROPËN PËR MEKSIKËN/ Kampioni i botës bëhet qesharak në prezamtim (VIDEO)

Delo.autor

Klopp: Jemi në formë, duam fitore me Arsenalin

Delo.autor

Leave a Comment