Futboll Seria A Sport

CR7 REALIZOI NJË “PËRLË” NDAJ TORINOS/ Sarri: Ja çfarë më tha Ronaldo pas derbit

Juventus ka fituar derbin me rezultatin 4-1, por nuk ka qenë një ndeshje e lehtë për ekipin e Sarri-t.

“Nuk ishte një ndeshje e lehtë, por e dinim”, ka thënë trajneri i bardhezinjve për Sky Sport.

“Kemi kaluar menjëherë në avantazh, me pas kemi dyfishuar. Penalltia na ka bërë që të humbim pak kontrollin e ndeshjes dhe në pjesën e dytë nuk kemi qenë shumë të qartë”.

“Dybala? Kemi një marrëdhënie të mirë, të drejtpërdrejtë. Nuk ka pasur kurrë dyshime për të, edhe kur sezonin e kaluar nuk ka shënuar shumë. I kam thënë gjithmonë atë që mendoj në lidhje me mënyrën si duhet të luajë dhe ai më thotë atë që mendon”.

“Në fundin e ndeshjes CR7 më tha “Më në fund” dhe mendoj se e priste prej një kohe të gjatë këtë gol”.

Related posts

Karikatura e ditës, Real Madridi djeg milionat e sheikut të PSG-së

Q.Autor

INTERI NIS FESTËN/ Drejtori i REALIT thotë fjalën e fundit për LUKA MODRIC

Isa.Autor

SI NJË “AKSIDENT ME MAKINË”/ Ylli i Atletico-s sulmon ish-ekipin: Më shitën në momentin e gabuar

Delo.autor

Leave a Comment