Bundesliga Futboll Sport

TRIUMFOJNË ME “POKER”/ Bayern fiton edhe Kupën e Gjermanisë, Lewa konfirmohet më i miri në botë

Bayern Munich ka mundur 4-2 Bayern Leverkusen dhe ka fituar Kupën e Gjermanisë për të 20-ën herë në historinë e klubit.

Ka qenë një fitore e lehtë për kampionët e freskët të Gjermanisë, të cilët e kanë mbyllur pjesën e parë në avantazh 2-0 falë Alaba-s dhe Gnabry.

Në pjesën e dytë kanë ardhur dy golat e tjerë të bavarezëve, të realizuar nga Lewandowski.

Related posts

SPANJA NË ZI/ Vdes futbollisti i njohur i Real Madridit, ish-kampioni…

Delo.autor

Unai Emery prezantohet në ‘Emirates’ dhe bën një premtim (FOTO)

Sadik.Autor

KRISHTLINJDET/ Sulmuesi i Kombëtares uron festat në mënyrën më të ëmbël (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment