Futboll Seria A Sport

E BËJNË FAKT TË KRYER/ Mediat në Itali: Marash Kumbulla transferohet tek Lazio

Mediat në Itali e bëjnë fakt të kryer transferimin e Marash Kumbullës tek Lazio

Verona ka pranuar ofertën e Lazios për talentin shqiptar prej 16 milionë eurosh, plus 4 milionë euro të tjera në formë bonusesh dhe kartonat e dy futbollistëve të rinj që nga klubi bardhekaltër do të transferohen te Verona.

Nuk dihet ende se çfarë kontrate do të firmosë Kumbulla, me Lazion sa do të përfitojë dhe sa do të jetë kohëzgjatja e saj, por tashmë duket e sigurt që Lotito dhe Tare kanë mposhtur konkurencën e Interit për talentin shqiptar.

Related posts

FROSINONE-INTER/ “Zikaltërit” dyfishojnë epërsinë, shënon Vecino 

Delo.autor

BABA PËR HERË TË DYTË/ Lorik Cana poston FOTON e veçantë me vogëlushen e tij Enkelejda duke e ledhatuar

Delo.autor

GATI PËR SFIDËN NDAJ DEBRECEN/ Trajneri Gjoka: Duhet të jemi të kujdesshëm në…

Delo.autor

Leave a Comment