Futboll Kategoria Superiore Sport

E BUJSHME/ E kanë ndjekur në Shqipëri, emisarët e klubit turk monitorojnë Ngonë

Sulmuesi i Tiranës Majkëll Ngo është ndjekur prej kohësh nga klubi turk i Menemensporit, ku aktivizohen dy ish-futbollistët e Laçit Gentian Selmani dhe David Domgjoni.

Ngo Tirana
Media turke “Yeni Asir” raporton se dy zyrtarët e klubit turk Çenk Laleçi dhe ndihmësi i tij Orhan Terzi kanë ndjekur në Shqipëri paraqitjet e futbollit anglez me prejardhje nigeriane që në periudhën para shpërthimit të pandemisë së koronavirusit.

Prej kohësh, është përfoluar se Ngo do të largohet nga bardheblutë pasi dëshiron të provojë një eksperiencë të re në karrierë, ndërsa synon ta mbyllë aventurën në Shqipëri me titullin kampion me Tiranën.

Related posts

Willian tek Manchester United/ Braziliani sqaron situatën rreth të ardhmes (FOTO)

Isa.Autor

Kupa e Gjermanisë/ Bavarezët kërkojnë lavdinë ndërsa Kovac Europën

Sadik.Autor

“U IRRITOVA ME GUARDIOLAN”/ Mjeku historik i Bayernit: Pep më ndërhynte, thoshte se dinte gjithçka më mirë se unë

Delo.autor

Leave a Comment