Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Objektivi i Milanit: Klubi im i ri jo domosdoshmërisht duhet të luajë në…

Objektivi i Milanit, Dominik Sozbolai ka konfirmuar se do dëshironte një transferim në Itali, dhe se nuk e ka me nxitim për të fituar Ligën e Kampionëve. Milan besohet se janë në Pole Position për Sozbolain, pasi Rangnik ka marrëdhënie të mira me lojtarin.

DOMINIK SOZBOLAI

 

Në një intervistë për “Rangado.hu” Sozbolai u shpreh: “Ralf Rangnik nuk punon ende për Milanin, kështu që nuk kam çfarë të them. Merkatoja nuk është hapur ende, dhe është shtyrë për në maujin gusht she shtator”. 19 vjeçari bëri të ditur se klubi i tij i ardhshëm jo domosdoshmërisht duhet të luajë në Ligën e Kampionëve. “Unë dua ta fitoj Ligën e Kampionëve. Klubi  im i ri jo domosdoshërisht duhet të luajë në Ligën e Kampionëve.

Herët a vonë do ta fitoj atë kompeticion”. Edhe Arsenali ka shprehur interes për Sozbolain.

Related posts

PAS TRIUMFIT NDAJ LUFTËTARIT/ Flet trajneri Daja: Jemi në krye, mungesat i japin mundësi…

Delo.autor

TRANSFERIMI NË SERIA A/ Flet menaxheri i FIFA-s: Messi te Inter? Me Ronaldon ndodhi që…

Delo.autor

LIGA E KOMBEVE/ Kosova barazon me Ishujt Faraoe, por mban kreun e grupit. Ja klasifikimi

Isa.Autor

Leave a Comment