Futboll Kategoria Superiore Sport

FITORJA E KATËRT RADHAZI/ “Djemtë e Detit” nuk ndalen as ndaj Skënderbeut

Teuta mposhti Skënderbeun me rezultatin 1-0, në sfidën përmbyllëse të javës së 32-të të Kategorisë Superiore. Vendosi goli i Sherif Kallakut, realizuar në minutën e 56-të. Një fitore tepër e rëndësishme kjo për skuadrën e Edi Martinit, e cila e dominoi takimin, duke goditur 2 herë transferën në pjesën e parë.

 

Traversa e Kallakut logo

FOTOT: F.HAZISLLARI & P.PASHOLLARI

Fitorja e katër radhazi për Teutën, që është ngjitur në vendin e tretë në kutën e 53 pikëve, ndërkohë që Skënderbeu ka zbritur në vendin e 6-të me 48 pikë, po aq sa Partizani i vendit të 5-të.

 

Goli i Teutes logo

Sfidën e radhës Teuta do ta luajë ndaj Kukësit në transfertë ndërkohë që Skënderbeu do të presë Vllazninë në shtëpi.

Related posts

SENSI GODITI, ALEXIS SANCHEZ DEVIJOI/ Federata italiane vendos se kujt i takon goli (VIDEO)

Delo.autor

MARKOI RONALDON NË MIQËSORE/ 19-vjeçari i Interit: CR7 e kisha parë vetëm në TV…

Delo.autor

E BUJSHME/ E kërkuan Bayern dhe Barcelona, talenti shqiptar befason me zgjedhjen. Transferohet tek…

Delo.autor

Leave a Comment