Futboll Shqipëri Sport

“FJALËKRYQI” I TË ARDHMES SË KAMBERIT/ Për sulmuesin e Shqipërië mbërrijnë shumë “telefonata”

E ardhmja e sulmuesit të Shqipërisë Florian Kamberi është kthyer në një mister të vërtetë.
skysports-florian-kamberi-rangers_4908236
Futbollisti shqiptar, i cili aktualisht qëndron si lojtar i huzaur te Glasgou Rejnxhërsi po vëzhgohet nga disa klube angleze, por edhe nga Sent Galeni në Zvicër.

“The Scottish Sun” shkruan se klubi zviceran po has në konkurencën e fortë të Noruiçit, Midlësbrout, Hull Sitit dhe Hadërsfildit. Nga ana tjetër, edhe vetë drejtuesit e Glasgou Rejnxhërsit nuk dëshirojnë të heqin dorë nga 25-vjeçari dhe po bëjnë të pamundurën për të bindur Hibernianin, klubi që ka kartonin e Kamberit.

Vetë këta të fundit dëshirojnë ta shesin Kamberin në mënyrë që të përmirësojnë bilancin financar të këtij sezoni.

Related posts

SEZONI I “RILINDJES”/ Sadiku në garë për të vendosur rekord të ri te Malaga

Delo.autor

E FUNDIT/ Juventusi pranë akordit, 30 milionë euro për yllin…

Delo.autor

“Përralla” Kroaci/ Ekipi ballkanas fitoi simpatinë e të gjithëve në Boëtërorin “Rusi 2018”

Isa.Autor

Leave a Comment